مسیر روستای آهار به ده تنگه یا مسیر روستای آهار به شکرآب

استان تهران

 روستای آهار (جاده لشکرک و بعد از  "اوشان" ) که روستائی قدیمی و زیباست در منطقه رودبار قصران و در جاده فشم و اوشان قرار دارد و روستای ده تنگه ، غیرمسکونی و در شمال غربی ده آهار واقع شده است و دارای مسیری بسیار زیبا و مناسب (پاکوب) است که حتی به همراه خانواده نیز می توان با حدود 2 الی 3 ساعت پیاده‌روی ، مسیرهای پیشنهادی را پیمود . تمامی مسیر از آهار تا ده تنگه و یا از آهار به شکرآب را باغها و درختان زیبای چنار و گردو و سایر درختان میوه فرا گرفته است.

 بعد از رسیدن به میدان آهار به سمت روستا حرکت نمایید ، در صورتیکه بخواهید به ده تنگه بروید پس از عبور از پل روی رودخانه ، به سمت شمال تغییر جهت دهید . و در صورتیکه می خواهید به شکرآب بروید راه مستقیم را ادامه دهید ( در این راه از کنار مسجد آهار عبور خواهید کرد ) .

 روستایی كه از اوایل اردیبهشت ماه تا اواسط اردیبهشت ماه بهاری است و فصل گل دادن درختان میوه ای است كه باغبانان و كشاورزان مشغول رسیدگی به آنان هستند . مسیری كوهستانی كه از میانه راه با پوشش وسیع ریواس و دیگر گلهای بهاری مفروش شده است و در انتهای این دره ، كوههای سفید پوش آهار و قلعه دختر بر زیبایی این دره افزوده است .

در بین مسیر آهار به ده تنگه ، چندین آبشار كوچك و بزرگ وجود دارد كه میتواند هر بیننده ای را چند دقیقه ای به خود مشغول دارد ، آبشار هایی كه در این فصل سال بسیار پرآب هستند و با جوش و خروش فراوان به رودخانه كف دره سرازیر می شوند . ( آب چشمه ها قابل شرب است )

به نظر من مسیر آهار به ده تنگه بسیار زیباتر از مسیر آهار به شكرآب است ولیکن پیشنهاد می کنم در دو روز مختلف ، هر دو مسیر را امتحان کنید .

امکان پارک خودرو در نزدیکی میدان آهار وجود دارد .


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic